Elektronik Cihaz Sigortası Nedir

0
753
Elektronik Cihaz Sigortası Nedir
Elektronik Cihaz Sigortası Nedir

Yıllar önce ünlü bilim insanlarının icat ettiği elektrik günümüzde tüm dünyada her noktada kişisel bir ihtiyaç haline gelmiş ve kullanılmaktadır. Elektrik şu anda tüm cihazlarda da aktif halde bulunmaktadır. Elektronik Cihaz Sigortası Nedir Piyasa ismi ise elektronik cihaz olarak ad almıştır. İnsanlar elektronik cihazları evinde, iş yerinde, dışarıda, okulda ve daha birçok alanda kullanmaktadır. Bu kullanım devam ederken bazen elektronik cihazlarında arızalar yaşanabilmektedir. Elektronik Cihaz Sigortası bu noktada devreye girmektedir.

 Elektronik Cihaz Sigortası Nedir ve Neleri Kapsar?

Her şirketin kendine özel kapsama alanı vardır. Kısaca özetlenecek olursa elektronik cihaz sigortası kapsamı dahilinde bulunan cihazlarda yaşanacak tüm zararları karşılayan sigorta çeşididir. Kapsadığı alanlar ise şunlardır: Ani ve beklenmedik hasar, dış etkenli hasar, yani dış etkenli hasarı açacak olursak örneğin sabah işe başlamak için açılmaya çalışılan bir bilgisayar hiç bir sebep olmaksızın açılmaz ise bu elektronik cihaz sigortası kapsamındadır.

 Elektronik Cihaz Sigortası İle Hangi Cihazlar Sigortalanabilir?

Ticari amaçlar ile kullanılan tüm elektronik cihazları kapsamaktadır. Bu cihazlara örnek olarak ofis ekipmanları, bilgisayarlar, grafik basım ve yayın endüstri ekipmanları ve daha birçok şey. Genel olarak bahsedecek olursak bu kapsama alanında olan şeyler genellikle yarı iletken teknoloji kullanırlar. Elektronik Cihaz Sigortası Nedir Kural olarak mekanik işlem yapmazlar. Sigorta kullanıcılarının kafasına en çok takılan soru ise elektronik cihaz sigortası muafiyetsiz olabilir mi?

Elektronik cihaz sigortaları diğer tüm mühendislik sigortalarında olduğu gibi bu sigortada da muafiyetli bir sigorta ürünüdür. Bazı şirketler sigorta yaptırmak isteyen kullanıcılarından ek teminat istemektedir. Elektronik Cihaz Sigortası Nedir Bu ek teminatlar ise şunlardır: Deprem, grev, taşınabilir elektronik cihazlar gibi daha birçok buna benzer alanda ek teminat istenmektedir. Bunun nedeni ise bu durumlarda çok daha fazla masraf yaşanacağından dolayı şirketin bir önlemidir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here