İzlemesi Vakit Kaybı Olan Filmler

0
607
İzlemesi Vakit Kaybı Olan Filmler
İzlemesi Vakit Kaybı Olan Filmler

Herkesin başına bir kere gelmiştir, büyük bir hevesle sinemaya gidilir veya arkadaşlarla toplanılıp bir film gecesi yapmak istenilir ki seçilen filmin ilk yarısı bitmeden gözler devrilmeye. İzlemesi Vakit Kaybı Olan Filmler  “bu kadar saçmalık olamaz” sesleri mırıldanmaya başlanır. İşte böylece, izlemesi vakit kaybı filmler  neredeyse her sinema izleyicisinin hayatına bir defa nüfuz etmeyi başarır.

İzlemesi Vakit Kaybı Olan Filmler

Filmin ve konusunun sıkıcılığı, vasat senaryo, klişe mesajlar, kötü oyunculuklar, düşük bütçe, yeteneksiz yönetmen gibi etmenler bir araya geldiğinde bizleri bu işkenceye maruz bırakır. Eğer bir filmde bunlardan çoğu bir araya gelmişse zaten o film yıllar geçse de berbatlığı ile hafızamızda derin yer edinecektir.

Malum olan bir diğer konu da dünya çapında ses getiren başarılı filmlerin ardından çekilen devam filmlerinin de ekseriyetle kötü oluşudur. İstisnalar olmakla beraber Baba, Yıldız Savaşları, İzlemesi Vakit Kaybı Olan Filmler Matrix gibi efsane filmlerin devam filmleri giderek kötüleşmiş, keşke hiç devamı çekilmeseydi bile dedirtmiştir.

Bir sanat eserine vakit kaybı demek her ne kadar ağır bir itham da olsa. Seyircisinin yüzüne hakaret eder gibi ucuz yapımlar ne yazık ki bu ithamı hak etmektedir.

 Imdb Desteği

Bilen bilir, IMDB bizi bu konuda büyük bir yükten kurtararak gelmiş geçmiş en kötü 250 filmden oluşan bir liste yapmıştır ki yegane gururumuz. (2006 yapımı) Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu bu listeye 1,9 puanla giriş yapmayı başarmıştır. Bir dönem popüler olsa da listede yer alan diğer filmlerden bazıları. Crossroads (2002), Jack and Jill, Captain America(1990), Catwoman (2004), Gigli (2003). En darda kalınan zamanlarda dahi asla izlenmemesi gereken filmlere yer veren bu listeye her insan evladının bir göz gezdirmesi gerekir.

 Hollywood ve Düşük Bütçe İkilisi Potansiyeli

 

Diğer yandan, artık film çekim sürecine teknolojinin azami boyutta dahil olmasının bir sonucu olarak hollywood filmlerinin üçte birini simülasyon ve görsel efektlerle doldurarak filmin içeriğinin zayıf tutulması bu kulvardaki filmleri zaman kaybı kategorisine sokmaya yaklaştırmıştır.

Gözlemlerimize göre son 10 yılda bu filmler genel hatlarıyla dünyanın sonunun gelmesi, uzaylıların istilası ya da yapay zekanın dünyayı ele geçirmesi konularında türemektedir. Bu tarzda çok sağlam filmler de yapılmakla beraber. Başkarakterin çıkıp tüm dünyayı tek başına kurtarması gibi ütopik finaller da zamanımızı çalmaktan öteye geçememektedir.

Dolayısıyla film seçiminde tedbiri elden bırakmamakta. İzlemesi Vakit Kaybı Olan Filmler fragman ve eleştirileri az da olsa dikkate alarak. 2-3 saatlik zamanımızın çöp olması gibi sevimsiz sonuçlarla karşılaşmamak adına fayda vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here