Sektörel Eğitim Programı İçeriği Nedir

0
1007
Sektörel Eğitim Programı İçeriği Nedir
Sektörel Eğitim Programı İçeriği Nedir

Sektörel Eğitim Programı Sektöre Hazırlıyor Sektörel Eğitim Programı, mezuniyet sonrası sanayi sektöründe çalışmayı planlayan lisans öğrencilerinin. Programa kabul koşullarını karşılamaları halinde alabildikleri üç dönemlik bir eğitimdir.  Sektörel Eğitim Programı İçeriği Nedir Programa öğrenci kabul edilirken, başvuruda bulunan öğrencilerin, yabancı dil yeterlilikleri, akademik başarıları, kariyer hedefleri, sanayi sektörünün hangi koluna ilgi duydukları gibi birçok farklı kriter göz önünde bulundurularak değerlendirme yapılır.

Sektörel Eğitim Programı İçeriği Nedir

Amacı Nedir? Sektörel Eğitim Programı, öğrencilerin, mezuniyet öncesi sektörel tecrübe kazanmasını hedeflemektedir. Sanayi sektörü. Eğitim almış elemanlarla sanayide yetişmiş elemanların bir arada çalıştığı bir sektördür. Bu yüzden mezuniyet öncesi iş tecrübesi, lisans mezunu ya da lisans öğrencisi olan sanayi çalışanları için oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Sektörel Eğitim Programı İçeriği Nedir Öğrencilerin mezun olduktan sonra sektöre kolay adaptasyon sağlamasını hedefleyen Sektörel Eğitim Programı, aynı zamanda öğrencilerin, mezuniyet sonrası. İstihdamda öncelik kazanmasını da hedeflemektedir. Kamu, akademi ve sanayi gibi birbirinden beslenen üç farklı kavramı buluşturup iş birliği yapmalarını sağlamak da Sektörel Eğitim Programının bir başka amacıdır.

Sektörel Eğitim Programı

Sektörel Eğitim Programı kapsamında, öğrencilerin, uzmanlaşacakları alanları belirleyebilmeleri için gerekli rehberlik hizmeti verildiği gibi. Deneyim kazanmak da öğrencilerin uzmanlaşmak istedikleri alanı belirleyebilmeleri açısından, oldukça önemlidir. Sektörel Eğitim Programı. Öğrencilere güncel teknolojilere vakıf olma ve güncel teknolojileri kullanma olanağı sunmaktadır. Sektörel Eğitim Programı Sanayi sektöründeki sosyal yapıya ve işleyişe hakim olmak, öğrencilerin, mezuniyet sonrası, iş yaşantısında başarılı ve mutlu olmaları için oldukça önemlidir. Sektörel Eğitim Programı, bunu sağlamayı kendine görev edinmiştir. Sektörel Eğitim Programının bir başka amacı da öğrencilerin lisans öğrenimi sırasında edindikleri teorik bilgilerin. Pratikteki karşılıklarını görmelerini sağlamaktır.

İçeriği Nedir?  Sektörel Eğitim Programı, öğrencilere, teorik derslerden, kariyer eğitiminden, bitirme çalışmasından ve stajdan oluşan, üç dönemlik bir program sunmaktadır. Sektörel Eğitim Programı İçeriği Nedir Ayrıca ‘Endüstriyel Proje Uygulaması’ adlı derste, öğrencilerden endüstriyel bir proje hazırlamaları beklenmektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here