Ucuz Alışveriş İçin Püf Noktaları

0
514
Ucuz Alışveriş İçin Püf Noktaları
Ucuz Alışveriş İçin Püf Noktaları

Ucuz Alışveriş İçin Püf Noktaları Kim daha az para harcayarak daha iyi bir alışveriş yapmak istemez ki? Hele ki tüketim toplumu olduğumuz son yıllarda aile ekonomisini düşünen her bireyin gerek ev alışverişi, gerekse şahsi alışverişini yaparken dikkat etmesi gereken hususlar vardır.

Ucuz Alışveriş İçin Püf Noktaları

Ev Alışverişi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Öncelikle alışveriş listesi yapmadan alışverişe çıkmamak gerekir. Böylece hem almanız gereken ürünleri unutmamış olursunuz, hem de gereksiz alışveriş yapmaktan kaçınmış olursunuz. Sonrasında marketlerin indirimlerini takip edip özellikle pahada ağır ürünleri kampanyalı olarak almanız bütçenizi epey rahatlatacaktır. Özellikle temizlik ürünleri, deterjanlar ve şarküteri ürünleri pahada ağır ürünlerdir. Bu gibi ürünleri indirimli almanızın bütçenize büyük yararı olacağı gibi esasında riskleri de var, özelikle et ve tavuk gibi şarküteri ürünlerine bazı marketlerde son kullanma tarihi yaklaştığında indirim uygulanmaktadır. Bu nedenle indirimden aldığınız ürünlerin son kullanma tarihine mutlaka bakmalısınız.

Ucuz Alışveriş Yöntemleri

Kişisel Alışveriş Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar  Ev alışverişi kadar kıyafet ve ayakkabı alışverişi de vazgeçilmezlerimiz arasında. Bu nedenle kişisel alışverişimizi yaparken de markaların indirim ve kampanyalarını takip etmek yararımıza olacaktır. Ne yazık ki bu tarz ürünlerin sezon fiyatları ile indirim dönemlerindeki fiyatları arasında yüksek farklılıklar olmakta, bu da ucuz kıyafet veya ayakkabı almak isteyenleri sezon sonu indirimlere yönlendirmektedir. Ucuz Alışveriş İçin Püf Noktaları Eğer mutlaka sezonda alışveriş yapmanız gerekiyorsa öncelikle alacağınız ürüne gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını muhakeme edin, eğer gerçekten almanız gerekiyorsa, olabildiğinde uygun fiyatlı ve kilit parça diyebileceğimiz olmazsa olmaz ürünleri satın alın.

 

Bunun dışında örneğin; abiye elbise, abiye ayakkabı, ya da şık bir takım elbiseyi sezon sonunda çok indirimli bulduğunuzda düşünmeden alın. Dolabın bir köşesinde dursun. İhtiyaç anında kışlık montunuzun cebinde unutulan para gibi sizi ne kadar mutlu edeceğini tahmin edemezsiniz. Burada önemli olan hem ucuz hem de kaliteli ve işe yarar ürünler satın almaktır. İşe yaramayacak, kullanılmayacak bir ürüne verilen 1 TL bile boşa gitmiş sayılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here